Portugalia pokonała Ghanę 3:2 w pierwszej rundzie grupy H mistrzostw świata

Rozpoczęła się pierwsza runda grupy H mistrzostw świata 2022. Portugalia pokonała Ghanę 3:2.

Portugalia dostała szansę w 10. minucie. Otavio wykonał bezpośrednie podanie. Jednoręczny strzał Ronaldo z 12 metrów został zablokowany przez bramkarza. Następnie rzut rożny Ronaldo zaatakował prawą stronę małego i średniego pola karnego, a główka przeszła obok bliskiego rogu. W 31. minucie Felix chwycił podanie. Po tym, jak Ronaldo odepchnął Amateya, ten odepchnął się w najdalszy róg z lewej strony pola karnego. Gol nie został uznany. Portugalia przełamała impas w 64. minucie. Salisu sfaulował Ronaldo w polu karnym, a Ronaldo osobiście wykonał rzut karny.koszulka neymar psg

Ghana wyrównała w 73. minucie. Qudus podał z lewej strony pola karnego. Piłka uderzyła w nogi Pereiry i odbiła się. Ayew strzelił z bliskiej odległości i zdobył 1-1. Portugalia strzeliła 2 gole z rzędu i ponownie przewyższyła. W 78. minucie B Fee wykonał bezpośrednie podanie. Felix strzelił w dalszy róg 12 jardów z prawej strony pola karnego, 2-1. W 80. minucie B Fei podał piłkę, a Leo strzelił nisko z lewego górnego rogu małego pola karnego w dalszy róg, 3-1. Ghana ponownie zmniejszyła stratę w 89. minucie, Baba odbił dośrodkowanie z lewej strony pola karnego, a Boukari strzelił głową z krawędzi pola karnego, 2-3.Koszulka Liverpool Główna 2022