Přehled zápasů WSL: Man City 4:1 Brighton, udržení tempa s Chelsea

.

Víkendové akce v ženské Super League přinesly napínavé střetnutí, v němž Manchester City Levné Fotbalový dres v neděli na stadionu Broadfield zvítězil 4:1 nad Brightonem a vyrovnal se tak vedoucí Chelsea. Svěřenkyně Garetha Taylora v celém utkání naprosto dominovaly, přičemž vynikly především Lauren Hempová, Yui Hasegawaová a Laura Coombsová.

V pátek Chelsea udala tón, když porazila Arsenal Levné Fotbalový dres 3:1 a zvýšila náskok na Manchester City na tři body. S vývojem událostí se však tento rozdíl postupně snižoval.

Po vítězství Manchesteru City vyjádřil manažer zklamání, zejména s ohledem na nedávné neúspěchy v FA Cupu proti Tottenhamu Hotspur a v Kontinentálním poháru. Lamentoval: "Je to frustrující, protože kdybychom neinkasovali a dostali v závěru o jeden gól více, seděli bychom na prvním místě ligy bez ztráty bodu." Nicméně uznal houževnatost týmu, který získal zpět formu poté, co zpočátku vedl ligovou tabulku, ale následně ztrácel.

Ve 27. minutě zápasu zdvojnásobil Jess Park těsně před přestávkou náskok Manchesteru City a ještě více upevnil jeho pozici.

Manchester United mezitím v Leigh Sports Village zvítězil nad Bristolem City 2:0. Lisa Nälssonová se prosadila, přestože United zaznamenali pouze dvě střely na branku. Vyloučení Jamieho Lee Napiera v 82. minutě se ukázalo jako klíčové, ale Nälssonův gól v nastaveném čase zpečetil vítězství a naznačil, že zlomový okamžik už byl naznačen.

V dalším utkání Liverpool Dámské Fotbalový dres triumfoval 3:1 nad West Hamem United. Leanne Kiernanová ve 41. minutě prolomila nerozhodný stav a vlila na stadion život. Missy Bo Kearnsová našla síť těsně před přestávkou a Sophie Román Haugová chytrou ranou zblízka zajistila vítězství, i když West Ham také podal chvályhodný výkon.

Každý zápas přinesl nečekané zvraty a zaujal fanoušky svou nepředvídatelností. Právě tato nepředvídatelnost je hnacím motorem šílenství emocí mezi příznivci a podtrhuje krásu a vzrušení fotbalu. V průběhu sezóny budou jednotlivé týmy i nadále urputně bojovat o ligový titul, zatímco fanoušci budou netrpělivě očekávat drama a vzrušení, které každý zápas přinese.